Dlaczego maseczkomaty to skuteczna ochrona przed wirusem w mieście?

Podczas pandemii koronawirusa akcesoriami pierwszej potrzeby są maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe i środki do dezynfekcji dłoni oraz powierzchni. W razie potrzeby można je kupić – szybko i bezgotówkowo – w maseczkomatach, które są już w pierwszych miastach. 

Obowiązek zakrywania ust i nosa 

Z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce od 16 kwietnia należy zakrywać usta oraz nos po wyjściu z domu – na przykład na ulicy, poczcie, targowisku czy w markecie. Najczęściej służy do tego maseczka ochronna – od niedawna dostępna także w specjalnych automatach sprzedażowych. 

Maseczkomaty – skuteczna ochrona przed wirusem

Pierwsze maseczkomaty stanęły one w Warszawie i Krakowie (wkrótce będą dostępne także w innych miastach Polski i Europy). Zasada ich działania jest taka sama jak w przypadku automatów tradycyjnych, np. z napojami. W ich ofercie są maseczki ochronne, rękawice jednorazowe i produkty do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, czyli towary pierwszej potrzeby, ale w planach jest także sprzedaż testów na COVID-19. 

Ten bezpieczny i wygodny sposób na zakup środków higienicznych szybko zyskał sympatię mieszkańców, gdyż zapewnia skuteczną ochronę przed wirusem, np. SARS-CoV-2 czy też powszechnie znaną grypą. W mieście ryzyko zakażenia się jest znacznie wyższe, gdyż jako mieszkańcy jesteśmy nieustannie narażeni na kontakt z innymi osobami, przedmiotami lub powierzchniami, na których mogą gromadzić się wirusy.

Zalety maseczkomatów

Maseczkomaty to dobry sposób na zaopatrzenie się w podstawowe akcesoria ochronne, gdyż ich zakup odbywa się bezkontaktowo i bezgotówkowo. Nie musisz stać w kolejce, ani wchodzić do sklepu, aby wybrać interesujące Cię produkty. Zakup w automacie pozwala zwiększyć ochronę zarówno kupującego, jak i innych, gdyż nie wymaga kontaktu ze sprzedawcą, czy innymi kupującymi. 

Maseczkomat to także wygoda i ochrona przed wirusem w mieście – można w nich dokonać zakupu w każdej chwili, niezależnie od pory dnia i nocy. Możliwość zakupu preparatów ochronnych w maseczkomatach jest wyjątkowo wygodna, gdyż można się w nie zaopatrzyć w razie potrzeby – na przykład w podczas wypadu do sklepu, na pocztę, na osiedlu, w przychodni, w komunikacji miejskiej lub w drodze do pracy.

Co można kupić w maseczkomacie? 

Asortyment dostępny w maseczkomatach jest dobrej jakości i stale poszerzany – obecnie można w nich kupić jednorazową maseczkę ochronną złożoną z 3 warstw, jednorazowe rękawiczki nitrylowe, saszetkę z żelem do dezynfekcji dłoni, a wkrótce dostępne będą także testy diagnostyczne na koronawirusa SARS-CoV-2 (zestaw pobraniowy zawiera wymazówki, rękawiczki jednorazowe oraz pojemniki transportowe wypełnione buforem) opracowane przez polską firmę GeneMe.