Co można kupić w maseczkomacie?

Rozprzestrzeniający się koronawirus sprawia, że zainteresowanie maseczkami wciąż rośnie, a popyt przewyższa podaż. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są automaty, w których można kupić akcesoria ochronne – m.in. maseczki. Maseczkomatów pojawia się coraz więcej, rośnie też zainteresowanie nimi – sprawdź, co można w nich kupić.

Od 16 kwietnia obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Do zakrycia można wykorzystać szaliki czy apaszki, ale najpopularniejsze są maseczki, dlatego też właściciele automatów stworzyli specjalne maseczkomaty, w których można kupić niezbędne akcesoria zwiększające poziom ochrony przed wirusami przenoszonymi drogą kropelkową – jak koronawirus SARS-Cov-2 czy grypa.

Co można kupić w maseczkomacie?

Pierwsze maseczkomaty stanęły w Warszawie i Krakowie, ale powstają kolejne. To szybki i bezpieczny sposób na zaopatrzenie się w podstawowe środki higieniczne. W trakcie transakcji nie mamy kontaktu z drugim człowiekiem – odbywa się ona szybko i bezgotówkowo. Sprawdź, co możesz w nich kupić – oferta jest poszerzana, wkrótce pojawią się m.in. żele antybakteryjne w płynie. 

Maseczki ochronne na twarz

Dostępne w automatach maseczki posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość oraz skuteczność. Jednorazowa maseczka medyczna sprzedawana jest w opakowaniu, a dzięki 3-warstwowej budowie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą kropelkową. Trzeba ją nosić w przestrzeni publicznej, czyli m.in. w sklepach, przychodniach, targowiskach, czyli wszędzie tam, gdzie możemy spotkać innych ludzi.

Rękawiczki ochronne nitrylowe

Rękawiczki są najlepszym sposobem na ochronę rąk. Wykonane są z syntetycznego kauczuku nitrylowego. Warto je zakładać na zakupach, podczas korzystania z komunikacji miejskiej czy załatwianiu spraw urzędowych. Należy też pamiętać o zasadach ich prawidłowego zdejmowania, aby nie dotknąć ich powierzchni. 

Żel antybakteryjny w saszetce

Żel antybakteryjny Bio Labs dostępny jest w saszetkach jednorazowych o pojemności 1,5 ml. Można go nosić zawsze przy sobie, w torebce, plecaku lub kieszeni i wykorzystać w razie potrzeby. Zawiera 70 proc. alkoholu i skutecznie usuwa bakterie i wirusy. Wystarczy 30 sekund, aby starannie zdezynfekować nim dłonie. Dodatkowo zawiera aloes o właściwościach pielęgnujących i nawilżających. 

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę COVID-19, która objawia się zwykle gorączką, dusznościami, bólami mięśni, kaszlem oraz ogólnym zmęczeniem. Wirus ten rozprzestrzenia się błyskawicznie na całym świecie, zagrażając naszemu zdrowiu oraz życiu.